narzanlar

Hoş geldiniz!

E-MAIL ADRESİ OLUŞTURMA

 MAIL ADRESİ NASIL OLUŞTURULUR (MAIL HESABI AÇMA)

Mail hesabı oluşturmak istediğiniz bilgisayarın işletim sistemine bağlı olarak
1: Eski teknolojili bilgisayarlarda genellikle XP işletim sistemi vardır Mail programı olarak Outlook Expres kullanılır.

2: Yeni teknolojili bilgisayarlarda Windows 7 işletim sistemi vardır. Mail programı olarak  Windows Live Mail kullanılır.

Hangi işletim sistemi, hangi mail programı kurulu olursa olsun genelde prensip olarak mail hesabı oluşturma şekli benzer şekildedir

Outlook Expres kurulu bir bilgisayarda mail hesabı oluşturalım:

Örneğimizde:
Kullanıcının adı: Mehmet Ali Konuk
Servis sağlayıcı site: narzanlar.com
Şifre: mali123  olsun.

Outlook Expres ikonuna çift tıklayarak programı açın. Araçlar... Hesaplar... Daha sonra Add (Ekle) tıklayınız. Malum, bir hesap eklenecek! Sanal dünyaya yeni bir babayiğit gelecekBurada mail gönderenin karşı tarafa hangi isimle görünmesi isteniyorsa o isim yazılmalıdır. En mantıklısı takma-çakma-lakap isimler yerine kendi isminizi adam gibi yazmanızdır. Örneğimizde Mehmet Ali Konuk olduğuna göre görünen ad: Mehmet Ali Konuk veya  M.Ali Konuk  yazılacak.

 

İşte zurnanın zırt dediği yer burası. Artık sanal ortamda bir malikonuk@narzanlar.com  var. E-posta adres kısmına aynen yazılacak.


Alttaki Bağlantı Sihirbazı penceresi sizin maillerinize evsahipliği yapacak, sizin gelen, giden... tüm maillerinizi muhafaza edecek server (yani sunucu) adı yazılacak. POP3 aynen kalıyor ve hem gelen sunucu, hem de giden sunucu kısmına  mail.narzanlar.com  yazılacak.


Mail Oluşturma penceresinde Hesap adı: mail adresiniz yani  malikonuk@narzanlar.com  yazılacak.  Parola (şifre) kısmına mali123 yazılacak. Parolayı anımsa kutucuğunu işaretleyiniz.  Gelişmiş seçeneğine tıklayıp açılacak pencerede e-posta ayarlarını yapınız. Karşınıza Gelen sunucu (POP3) 110 olarak çıkar aynen kalsın. Giden sunucu (STMP) 25 olarak çıkar, bunu da 587 yapınız. Ayar işlemi bu kadar.Hesabınız şahsınıza, devlete, millete hayırlı olsun. Nurtopu gibi bir mail adresiniz oldu. 

 Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret34470
Hava Durumu
Anlık
Yarın
6° 2°
Saat